TEMİZ SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçaklarının en fazla yaşandığı yerlerden biri de temiz su borularıdır oluşmaktadır. Genellikle eskip tip binalarda kullanılan demir boru hattı zamanlar paslanarak su sızıntıları oluşturur. Bu sızıntılar yanda veya altta bulunan komşularınızın duvarlarına kadar oluşabilir ve zamanında önlem alınmaz ise büyük masraflar oluşturur.

Termal görüntüleme kameraları ile duvarlarınızdan geçen tüm boru hatları ve su geçen yerler tek tek tespit edilir. Su birikintisi ve su sızıntısı olan bölgeler tek tek tespit edildikten sonra akustik dinleme ve nem ölçme cihazları ile kesin sızıntı yapan yer nokta atışı bulunur.

Bu cihazlar ile yapılan su kaçak tespitleri ile sadece sızıntı yapan küçük bir bölge onarımı yapılır bu sayede evinizde veya işyerinizde boydan boya tadilat, kırma, dökme gibi sorunlar ile uğraşmazsınız. Teknolojik cihazlar ile yapılan temiz su kaçak tespitleri sayesinde hem zamandan hemde paradan tasarruf edersiniz.

Temiz su kaçaklarının zamanında tamir ettirilmesi son derece önemlidir. Zamanında önlemi alınmayan kaçaklar duvarda nem ve rutubet oluştururken size veya komşunuza kadar olacak su akuntıları maddi zararlara neden olur. Zamanında yapılan ufak bir onarım sizi ilerde oluşabilecek tüm zararlardan korur.